8ocho | ozajstná chuť olív

8 Provincií Andalúzie

Extra panenský olivový olej 8ocho spája to najlepšie z ôsmych andalúzskych provincií preslávených pestovaním najkvalitnejších olív na svete.

8 regiónov Andalúzie

Andalúzia bola už od najstarších čias najúrodnejšia časť Pyrenejského poloostrova. Ideálna klíma, dokonalé pôdne podmienky a nadšenie miestnych ľudí urobili z tohto regiónu najrenomovanejšieho svetového producenta olivového oleja. 

Palma ako tradičný výrobca olejov vám už dlhé roky prináša tú najvyššiu kvalitu. Platí to i pre našu aktuálnu novinku - 8ocho, extra panenský olivový olej priamo z španielskej Andalúzie. 

Spoznajte jeho jedinečnú plnú chuť, vôňu a farbu. Sme presvedčení, že 8ocho si vás získa a vaše recepty s ním získajú neodolateľný šmrnc.

Prečítať viac
Ako spoznáte kvalitný olivový olej?

Ako spoznáte kvalitný olivový olej?

Medzi olivovými olejmi sú veľké rozdiely, ktoré sú dané krajinou pôvodu, konkrétnou lokalitou, dobou zberu a spôsobom spracovania olív. Dôležitým ukazovateľom kvality je acidita (kyslosť)...


Photo 1

Čo by ste v olivovom oleji nemali cítiť

Aj pri výbere olivového oleja je dobré vyskúšať niekoľko značiek, aby ste vedeli, ktorá z nich vám vyhovuje najviac. Pri ochutnávaní sa preto riaďte svojim jazykom a nasledujúcimi informáciami. Je dobré vedieť, aké pachute do kvalitného olivového oleja nepatria.