8ocho | ozajstná chuť olív
8ocho
Andalúzia

Extra panenský olivový olej 8ocho (ocho [čítaj očo] - po španielsky znamená osem) spája to najlepšie z ôsmich andalúzskych provincií preslávených pestovaním najkvalitnejších olív na svete. Aj preto určite nájdete viac ako osem dôvodov na jeho ochutnanie.

Tradícia a kvalita

Palma ako tradičný výrobca olejov vám už dlhé roky ponúka tú najvyššiu kvalitu. Platí to i pre našu aktuálnu novinku - 8ocho, extra panenský olivový olej priamo zo španielskej Andalúzie.

Ideálna klíma, dokonalé pôdne podmienky a nadšenie miestnych ľudí urobili z tohto regiónu najrenomovanejšieho svetového producenta. Až 45 % celkovej výroby olivového oleja pochádza zo Španielska, z toho 75 % práve z Andalúzie.

Tradícia a kvalita sú v každej kvapke 8ocho dokonale spojené. Tradíciu zastupuje pestovanie a zber olív, ktorý prebieha klasickým spôsobom,

obíjaním olivovníkov palicami a následným ručným pozbieraním plodov.

Kvalitu zabezpečuje okamžité spracovanie ihneď po zbere. Ide o jeden z dôležitých faktorov pri výrobe najlepších extra panenských olivových olejov. 8ocho - extra panenský olivový olej vzniká výlučne mechanickým lisovaním. Po zlisovaní sa olivová hmota pri kontrolovanej teplote premieša a je pripravená na najdôležitejšiu fázu – extrakciu, čo je vlastne oddelenie oleja od vody.

Aj pri takto tradičnej výrobe sa vedia uplatniť špičkové moderné technológie. Pomáhajú pri hĺbkovej kontrole všetkých procesov. Sú také precízne, že dokážu presne určiť olivovník, z ktorého olivy máte v konkrétnej fľaši.

To najlepšie a najzaujímavejšie o oleji 8ocho sa, bohužiaľ, nedozviete z nášho textu. To sa ukrýva výlučne vo fľaši. Spoznajte jeho jedinečnú plnú chuť, vôňu a farbu.

Sme presvedčení, že 8ocho si vás získa a vaše recepty s ním získajú neodolateľný šmrnc.


PALMA, a.s.